تبلیغات
موسسه قرآنی بقیه الله خلیل شهر

موسسه قرآنی بقیه الله خلیل شهر
 فعالیت‌های قرآنی با سایر فعالیت‌ها رابطه طولی دارد

سید میعاد صالحی

سیدمیعاد صالحی
سیدمیعاد صالحی، جوانیست قرآنی، نخبه و اهل تهران. حافظ کل قرآن کریم، قاری ممتاز کشوری، رتبه اول مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد هوا فضا در دانشگاه صنعتی شریف در کارنامه او به چشم می خورد. او بیست بار در مسابقات مختلف کشوری، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در سال ۸۲ نیز در مسابقات جهانی مصر، موفق به کسب رتبه دوم حفظ ده جزء شده و تاکنون برای تبلیغ به کشورهای مراکش و لبنان سفر کرده است. مادر سیدمیعاد، حافظ کل قرآن کریم و خواهرش نفر اول مسابقات بین المللی تفسیر و دانشجوی سال سوم تخصص رادیولوژی است.

آقای صالحی، تعریف چهره قرآنی از نظر شما چیست؟
چهره قرآنی به فردی گفته می شود که قرآن در جانش نفوذ کرده و مبنای کارهایش باشد. به نظر من رابطه فعالیت های قرآنی با سایر فعالیت ها طولی است، نه عرضی.
استقبال و قدردانی مسؤولین و نهادهای دولتی از فعالیت های شما چگونه بوده است؟
اگر در جامعه، مسؤولی متولی این امر باشد، به وظیفه خود عمل نکرده. البته من مطمئن نیستم که این کار، جزء وظایف نهاد یا سازمان خاصی باشد!
در ذهنتان شبهة بی پاسخ قرآنی دارید؟
هیچ شبهه ای. اصلا منابع مشخص اند و با مراجعه به آن ها همیشه جواب گرفته ام.
ورزش هم می کنید؟
هندبال، والیبال و بسکتبال بازی می کنم و رتبه های تیمی خوبی هم به دست آورده ام. اما رشتة خانوادگی ما تنیس روی میز است که در مسابقات دستة برتر دانشجویان کشور در سال گذشته، رتبه سوم را به دست آورده ام.
دلیل حضور موفق شما در زمینه های مختلف قرآنی، علمی و ورزشی؟
نسخه، مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه جوانان به تهذیب، تحصیل و ورزش، محرک خوبی برای بنده بوده است.
راه انس پیداکردن با قرآن؟
حفظ موضوعی قرآن همراه با درک معنا، شروع خوبی برای انس با قرآن است. بعد از آن، گوش کردن به نوار ترتیل یا ترتیل خوانی در مسیر انس با قرآن مؤثر است.
روش پیشنهادی شما برای آموزش قرآن چیست؟
تشویق و تنبیه ها باید به گونه ای باشد که افراد به سوی قرآن سوق داده شوند. یعنی تشویق تا حدی باشد که فرد شرطی نشده و تنبیه تا حدی که فرد از قرآن گریزان نشود.
اولین سوره ای که خواندید؟
از مادرم بپرسید.
نغمه های مورد پسند در قرائت؟
الحان مثل حجاز، بیات حزین یا بیات حسینی.
آخرین کلام:
تنها چیزی که در تمام عمرم در دلم می توانم به آن افتخار کنم، این است که حافظ قرآن ام. این را فردی می گوید که در راه های دیگر هم اوضاعش بد نبوده و در زمینه های دیگر نیز تجربه دارد.
برچسب ها: معرفی نخبه قرآنی،
[ جمعه 27 بهمن 1391 ] [ 05:13 ب.ظ ] [ حافظان وحی ] [ برای حافظان وحی ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
کد پیغام خوش آمدگویی ایکا - چهره های قرآنی

ایکا، مرکز فعالیت های قرآنی جوانان کشور قرآن، قران، گلستان قرآن، قاری، قرائت، تلاوت، ترتیل، دانلود، فرقان، عکس قرآن، استاد، آموزش، خبر، مقاله، محفل، محافل، جلسه، جلسات، ,مصطفی اسماعیل,عبدالباسط,شعبان صیاد,محمد رفعت,اللیثی,شعیشع,حکیم عمران,طه الفشنی,متولی عبدالعال,نفشبندی,ابراهیم شعشاعی,عبدالفتاح شعشاعی,علی محمود,سعید مسلم,شحات محمد انور,محمود رمضان,فتحی قندیل,سعید زناتی,بسیونی,طاروطی,غلوش,محمد صدیق منشاوی,محمود صدیق منشاوی,احمد عامر,احمد شبیب,جواد فروغی,پورزرگری,قاسم رضیعی,پرهیز کار,احمد بوالقاسمی ,کریم منصوری,سعید طوسی,حامد شاکر نژاد,حمید شاکر نژاد,قرآن,قران,تلاوت,ترتیل,دانلود,دانلد

×
لاَ عِلْمَ لَنَا اِلاَّ مَا عَلَّمْتَنَا

ما علمی نداریم مگر آن كه تو به ما یاد دادی
سوره بقره آیه ۳۲