تبلیغات
موسسه قرآنی بقیه الله خلیل شهر

موسسه قرآنی بقیه الله خلیل شهر

در آیات متعددی از قرآن با عنوان شفا یاد شده است,قران را شفا دهنده دل ها (اسراء,82) ودیگر بار ,آن را مایه هدایت و شفا بخشی می دانند (یونس57). قرآن ,نوری است در تاریکی یافت نمی شود ,چراغی است که درخشندگی آن زوال نمی پذیرد,ریسمانی است با رشته های محکم ,پناهگاهی است با قله های بلند دریایی است که تشنگان آن , آبش را تمام نتوانند کشید و شفا دهنده ای است که بیماری های وحشت انگیز را می زداید .قرآن بهار دل , چشمه دانش, سر چشمه عدالت و  نهر جاری زلال حقیقت است . پس درمان خود را از قرآن بخواهید و در سختی ها از قرآن یاری طلبید و خواسته های خود را به وسیله قران طلب کنید وبا دوستی قرآن به خدا روی آورید ,زیرا وسیله ای بهتر از قران برای تقرب بندگان به خدا ,وجود ندارد(نهج البلاغه 176و198)

http://www.ido.ir/myhtml/news/1390/m01/139001151522.jpg

بسیاری از اندیشمندان معاصر غربی تاکید مینمایند که مشکل انسان معاصر ,اساسا به دین و ارزش معنوی بر میگردد.ادیان الهی با دست مایه های متفاوتی به زندگی بشر وارد شده و قصد تاثیر گذاری و هدایت انسان را دارند .در این میان ,آخرین این ادیان یعنی اسلام,بیش از همه چنین ادعایی دارد و البته در این مدعی سهم بسیار قابل توجهی را متوجه انسان نموده است. قرآن کتاب انسان و انسان شناسی است و مفاهیم آن راستای تربیت و تکامل و رشد انسان است,این بینش جامع و کارکرد های متنوع و گسترده ای را در زندگی فردی و اجتماعی انسان پدید می آورد که مقوله کارکرد های اجتماعی و روان شناختی نیز از آن مستثنی نیست.

تمرین های روحانی بر اساس صدا,در مشرق زمین,به هزاران سال پیش و به مذاهبی نظیر بودیسم و اسلام بر می گردد. قرآن مملو از آیه های است که د ر بر آرامش و چگونگی دستیابی به ان اشاره شده است ,همچنین قران آکنده از داستان هایی است به انها افراد در موقعیت استرس زا قرار گرفته و با به کاربردن راهبردهای خاص با آن مقابله کرده اند .به طور کلی,قرآن انسان را به آرامش فرا میخواند(ابراهیم 45,توبه103,فتح4). راهکارهای تامین بهداشت روانی در آیات قرآن کریم زیاد است و دسته بندی های مختلفی دارد.راهکارهای معرفتی ,برای تامین بهداشت روانی که مقصود روش های شناختی برای مقابله با فشار روانی است,به دیدگاه و اعتقاد فرد نسبت به هستی,آغاز و انتهای جهان و زندگی و معنای آن می پردازدو تاثیر آنها را در افزایش یا کاهش فشار های روانی و تامین بهداشت روانی مورد ارزیابی قرار میدهد.


[ سه شنبه 10 مرداد 1391 ] [ 12:58 ق.ظ ] [ حافظان وحی ] [ برای حافظان وحی ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
کد پیغام خوش آمدگویی ایکا - چهره های قرآنی

ایکا، مرکز فعالیت های قرآنی جوانان کشور قرآن، قران، گلستان قرآن، قاری، قرائت، تلاوت، ترتیل، دانلود، فرقان، عکس قرآن، استاد، آموزش، خبر، مقاله، محفل، محافل، جلسه، جلسات، ,مصطفی اسماعیل,عبدالباسط,شعبان صیاد,محمد رفعت,اللیثی,شعیشع,حکیم عمران,طه الفشنی,متولی عبدالعال,نفشبندی,ابراهیم شعشاعی,عبدالفتاح شعشاعی,علی محمود,سعید مسلم,شحات محمد انور,محمود رمضان,فتحی قندیل,سعید زناتی,بسیونی,طاروطی,غلوش,محمد صدیق منشاوی,محمود صدیق منشاوی,احمد عامر,احمد شبیب,جواد فروغی,پورزرگری,قاسم رضیعی,پرهیز کار,احمد بوالقاسمی ,کریم منصوری,سعید طوسی,حامد شاکر نژاد,حمید شاکر نژاد,قرآن,قران,تلاوت,ترتیل,دانلود,دانلد

×
لاَ عِلْمَ لَنَا اِلاَّ مَا عَلَّمْتَنَا

ما علمی نداریم مگر آن كه تو به ما یاد دادی
سوره بقره آیه ۳۲